Навіщо проходять детектор брехні
Кожен роботодавець бажає бачити у своєму колективі виключно чесних, порядних та не скандальних співробітників, комунікація з якими буде продуктивною. Але буває, що кадровики все одно помиляються: гроші на підбір персоналу витрачені чималі, пройшла маса співбесід, а до компанії все одно потрапив той, кому не варто довіряти. Тому останнім часом власники бізнесу дедалі частіше використовують тестування на «детекторі брехні». Дехто переконаний, що це щось чарівне і справді здатне відсіяти неблагонадійний персонал. Якщо цікавить це питання, то тут https://polygraph-ukraine.com.ua/lokatsiji/ ви можете дізнатися де можна пройти детектор брехні.
Як відбувається перевірка на детекторі брехні
Великі організації зазвичай мають свою службу безпеки й навіть свій поліграф, інші періодично звертаються за допомогою до зовнішніх експертів і замовляють процедуру перевірки у них, якщо хочеться вивчити якогось кандидата якнайкраще. Але в цілому випробування завжди проходять приблизно однаково: людину за допомогою датчиків, встановлених у ділянці грудей, живота, фаланг пальців руки та передпліччя, підключають до спеціального апарату. Під час розмови він фіксує:
- зміну артеріального тиску;
- частоту пульсу;
- електричний опір шкіри;
- реакцію окремих зон мозку;
- частоту дихання.
Будь-яке відхилення показників від нормальних значень сигналізує, що людину зачепило питання, змусило вийти з рівноваги й, можливо, випробуваний лукавить у своїй відповіді. При цьому висновок про правдивість кандидата дає не сам детектор брехні, а експерт, який озвучує питання та опрацьовує дані за показниками. Від його кваліфікації та інтерпретації відповідей залежить вердикт.
Поліграф на роботі: кого перевіряють
Найчастіше на поліграфі перевіряють тих, хто має доступ до фінансових (або інших) матеріальних ресурсів роботодавця. Наприклад, бухгалтерів, банкірів, деяких чиновників, силовиків тощо. Зазвичай про перевірку на поліграфі роботодавець попереджає прямо в описі вакансії. Мета перевіряльників — відсіяти тих, хто схильний до порушень, залежностей, шахрайств, корупції. Також у роботодавця можуть виникнути підозри щодо злочинів, скоєних під час роботи. Тому діючих співробітників також можуть попросити пройти детектор брехні.
Процедура проходження поліграфа досить специфічна і має певні обмеження. Перевіряти на поліграфі можна не кожного кандидата чи чинного співробітника, навіть якщо сама людина висловила згоду на проходження процедури.
Комментарии (0) |