Главная › Новости › Бизнес
Бизнес

Функция «Данные для декларации» пополнилась новыми сведениями: что известно

09.05.2023 214 0.0 0
Функция «Данные для декларации» пополнилась новыми сведениями: что известно
Она пополнилась сведениями из Общедоступной информационной базы данных Национальной комиссии по ценным бумагам и фондовому рынку о владельцах финансовых активов в виде акций (пакет 5% и более).

Источник фото: nazk.gov.ua

Национальное агентство по вопросам предотвращения коррупции расширило функцию «Данные для декларации» в Реестре деклараций, она пополнилась сведениями из Общедоступной информационной базы данных Национальной комиссии по ценным бумагам и фондовому рынку о владельцах финансовых активов в виде акций (пакет 5% и более).

Как рассказывают в НАПК, эта информация предоставляется в виде, адаптированном к форме декларации (раздел 7).

В Нацагентстве акцентируют внимание на том, что акции (пакет до 5%) и другие ценные бумаги также подлежат декларированию.

Так, в НАПК рассказали:

«Наразі оновлена функція «Дані для декларації» містить дані про:

 • об’єкти нерухомості, у тому числі земельні ділянки (для розділу 3 декларації);
 • об’єкти незавершеного будівництва (відомості про які є в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) (для розділу 4 декларації);
 • транспортні засоби, у тому числі водні та повітряні засоби (для розділу 6 декларації);
 • акції (пакет 5% і більше) акціонерних товариств (для розділу 7 декларації);
 • корпоративні права в товариствах (для розділу 8 декларації);
 • кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (для розділу 9 декларації);
 • доходи (для розділу 11 декларації);
 • пенсійні та соціальні виплати (для розділу 11 декларації);
 • спадщину (розділ декларації залежить від виду активу);
 • наявні обтяження рухомого майна (для розділу 13 декларації).

Що важливо знати при користуванні функцією?

 1.   Це довідкова інформація, яку вам потрібно перевіряти чи уточнювати станом на кінець звітного періоду. У Реєстрах, з яких НАЗК отримує дані, теж можуть бути помилки або неточності. Якщо ви помітили такі, рекомендуємо вам звернутися до держателя реєстру чи бази даних.
 2.   Функція поки що надає інформацію лише про ваше майно, доходи, спадщину та обтяження, тож не забувайте задекларувати майно, доходи, зобов’язання членів сім’ї. Крім того, ми не можемо допомогти вам із декларуванням майна, яке знаходиться за кордоном або перебуває на праві користування, якщо таке право не було зареєстровано у відповідному реєстрі чи базі даних.
 3.   Звертайте увагу на довідкову інформацію про те, за який період ви отримуєте дані відповідно до типу цих даних.

Зокрема, при формуванні даних інформація надається станом на:

31 грудня відповідного року — з Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру транспортних засобів, Державного суднового реєстру України та Суднової книги України, Державного реєстру цивільних повітряних суден України, Загальнодоступної інформаційної бази даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

дату формування відповіді на запит — з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Спадкового реєстру, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань надається стосовно юридичних осіб, крім тих, які були припинені (ліквідовані, закриті) до початку звітного періоду:

а) у яких ви є засновником (учасником), кінцевим бенефіціарним власником (контролером) на дату отримання відповіді на запит;

б) у яких ви були засновником (учасником), кінцевим бенефіціарним власником (контролером) до дати отримання відповіді на запит (незалежно від факту відчуження корпоративних прав до звітного періоду).

Нагадаємо, щоб скористатися функцією “Дані для декларації” вам потрібно зайти у персональний кабінет декларанта Реєстру декларацій за допомогою КЕП, діяти відповідно до інструкції. Отримання інформації може зайняти декілька днів».

Аватар enr091 Наталия Ришко
Журналист/Mixinform

Комментарии (0)
avatar